Stomatologia laserowa
Stomatologia laserowa

Stomatologia laserowa - wyższy wymiar stomatologii laserowej

LASEROWE WYBIELANIE ZĘBÓW:

  • Laserowe wybielanie zębów to zabieg cieszący się dużą popularnością, ponieważ jako jedna z nielicznych metod wybielania przywraca zębom utraconą biel. Proces tego wybielania polega na nałożeniu specjalistycznego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie naświetlenie go za pomocą światła lasera diodowego. Metoda ta jest bardzo bezpieczna  w użyciu, czego dowodzą liczne badania naukowe, prowadzone na pacjentach, którzy poddali się wybielaniu za pomocą lasera diodowego.procedura zwiększa biel zębów nawet kilkukrotnie i to w zaledwie 30 minut. Efekty profesjonalnego zabiegu utrzymują się zwykle przez okres 6-24 miesięcy i zależą od czynników związanych ze stylem życia. Trwałość wybielania w dużym stopniu zależy od pacjenta. Należy pamiętać, że bezpieczne wybielanie zębów odbywa się pod kontrolą dentysty

LASEROWE LECZENIE NADWRAŻLIWOŚCI:

  • Nadwrażliwość zębów, a dokładnie mówiąc nadwrażliwość szyjek zębowych powoduje powstawanie przenikliwego bólu w wyniku spożywania napojów, pokarmów, a nawet wdychania powietrza. Nadwrażliwość może być spowodowana zbyt mocnym szczotkowaniem, brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej, nie leczeniem ubytków znajdujących się przy szyjkach dziąsłowych lub częstym spożywaniem kwaśnych posiłków oraz napojów. Już po jednym, zabiegu laserowym zamykają się zewnętrzne ujścia i zmniejsza się średnica kanalików zębinowych dzięki czemu uczucie nadwrażliwości nie będzie już odczuwalne. Zaletą leczenia za pomocą lasera jest minimalny ból lub jego brak, nieinwazyjność oraz krótki czas zabiegu.

LASEROWE LECZENIE – AFT, OPRYSZCZKI

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA:

  • Podejście do pacjenta w stomatologii dziecięcej wymaga bliskiej współpracy pomiędzy dentystami, a rodzicami oraz samymi dziećmi. Terapia laserowa jest nowoczesną i skuteczną strategią. Technologia laserowa ma szerokie zastosowanie w stomatologii,  traumatologii i prostych zabiegach chirurgicznych. Lasery mają wiele zalet w leczeniu tkanki miękkiej jamy ustnej: są proste oraz szybkie w użyciu, zmniejszają potrzebę stosowania miejscowego znieczulenia, zapewniają doskonała kontrolę krwawienia podczas nacięcia oraz eliminują potrzebę zakładania szwów. Powrót do zdrowia po zabiegu jest często bezobjawowy dzięki właściwościom odkażającym, przeciwbólowym oraz biostymulacyjnym światła laserowego. W porównaniu z tradycyjnymi procedurami, leczenie laserem jest kojarzone z mniejszą potrzebą stosowania środków przeciwbólowych i leków przeciwzapalnych.

LASEROWE LECZENIE PERIODONTOLOGICZNE:

  • Zaczerwienienie, ból i krwawienie dziąseł podczas szczotkowania zębów to symptomy wskazujące na początkową fazę zapalenia przyzębia. Przeważnie powodem jest zła higiena jamy ustnej i powstały przez to stan zapalny. Jest to jedna z najczęściej występujących dolegliwości w obrębie jamy ustnej. Zlekceważenie stanu zapalnego może doprowadzić do rozwoju paradontozy, a ta do rozchwiania i nawet ich utraty. Laser wykazuje bardzo szerokie zastosowanie, które obejmuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Skutecznie aktywizuje regenerację komórek. Dzięki niemu możliwe jest szybsze leczenie stanów zapalnych i gojenie się ran. Laser wspomaga wiele procesów leczenia. W większości przypadków pozwala na odsunięcie antybiotyków. Samo działanie urządzenia polega w dużej mierze na pobudzeniu do pracy komórek, dzięki czemu ich mitochondria zaczynają lepiej funkcjonować.

NOWOCZESNA METODA DEZYNFEKCJI BRUZD I SZCZELIN – zabieg wykonywany przed lakowaniem.

LASEROWE PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA JĘZYKA

LASEROWE PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA WARGI GÓRNEJ

Stomatologia