Fizykoterapia
Rejestracja tel. (52) 577 00 77

Gabinet fizykoterapii

Jeden z działów rehabilitacji polegający na leczeniu różnego rodzaju schorzeń poprzez wykorzystanie bodźców fizycznych mających na celu stymulację do regeneracji i szybszego odtwarzania tkanek naszego organizmu. W naszym gabinecie fizykoterapii mogą Państwo liczyć na indywidualne dostosowanie rodzaju i ilości zabiegów, która przyniesie maksymalną ulgę w bólu oraz pozwoli na jak najszybszy powrót do możliwie pełnej sprawności.,

LASEROTERAPIA PUNKTOWA

Podczas zabiegu emitowane jest promieniowanie laserowe, które pozwala na wywołanie zmian metabolicznych komórki, a tym samym, zwiększenie regeneracji tkanek. Zaletą jest możliwość skierowania głowicy precyzyjnie w miejsce schorzenia.

TERAPIA ULTRADŹWIĘKAMI / FONOFOREZA

Zabieg polega na mikromasażu mechanicznym wywołanym falami ultradźwiękowymi. Za pomocą tego bodźca mogą być wprowadzane substancje lecznicze zawarte w żelach i maściach, co daje jeszcze większy efekt przeciwzapalny, przeciwbólowy, rozluźniający i zabliźniający.

ELEKTROTERAPIA

Stosujemy prądy: TENS, Diadynamiczny, Interferencyjny, Kotza, Traberta i inne. Mają one różne działanie; od rozluźniającego do stymulującego. Dobierane do potrzeb pacjenta, w leczeniu przewlekłego bólu, obrzęków, dystrofii mięśniowej, stanu zapalnego tkanek miękkich.

KRIOTERAPIA MIEJSCOWA

Leczenie zimnem polega na obniżeniu temperatury tkanek (skóry, mięśni i stawów), gwałtownym skurczu naczyń krwionośnych, a następnie rozszerzeniu. Zabieg od razu przynosi ulgę w bólu, a stosowany w serii zwiększa możliwości odbudowy tkanek.

ZABIEG LAMPĄ SOLUX

Do tego zabiegu wykorzystuje się promieniowanie podczerwone. Lampa wyposażona jest w dwa filtry: niebieski (ma właściwości przeciwbólowe i przeciwobrzękowe), czerwony (działa rozgrzewająco, łagodząc stany zapalne i przyspieszając gojenie ran).

MAGNETOTERAPIA

Podczas zabiegu wykorzystywane jest zmienne pole magnetyczne, które stosuje się przy złamaniach oraz osteoporozie i w innych schorzeniach gdzie potrzebna jest zwiększona regeneracja tkanek miękkich i kości.

Rehabilitacja i fizjoterapia