Przychodnia lekarska Stomatologia dzieci i dorosłych
Informacje o Therapeutice Ratownictwo medyczne Transport sanitarny Pogotowie dla pogotowia Kontakt z Therapeutica

Psychiatra


dr n. med. Marek Kobus - specjalista psychiatra, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta.

Konsultacje prywatne (Gabinet 302):

Środa - od godz. 12:00 Rejestracja pod nr tel. (52) 396 73 31 


dr n. med. Marek Kobus jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku obronił pracę doktorską z zakresu leczenia schizofrenii. Uzyskał tytuł specjalisty psychiatry oraz specjalisty psychiatry dzieci i młodzieży. Ukończył Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. 

Od 17 lat pracuje w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie chorych w Starogardzie Gdańskim. Przez 3 lata był ordynatorem na oddziale ogólnopsychiatrycznym oraz oddziale dla przewlekle chorych. Od ponad 8 lat jest Kierownikiem Oddziału Psychiatrycznego dla Młodzieży. dr n. med. Marek Kobus jest autorem i współautorem kilku publikacji z zakresu psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży. 

DIAGNOSTYKA I TERAPIA DOROSŁYCH DZIECI I MŁODZIEŻY

W Gabinecie Psychiatrycznym wykonywana jest diagnostyka i terapia dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomoc specjalisty psychiatry koncentruje się na następujących zaburzeniach psychicznych:

 • problemów wychowawczych, rodzinnych, rozwojowych (zaburzenia zachowania, bunt, agresja, złość, samookaleczenia, zaburzenia opozycyjno-buntownicze).
 • diagnoza specyficznych trudności: diagnoza ADHD, diagnoza autyzmu oraz zespołu Aspergera.
 • problemy emocjonalno-społeczne i adaptacyjne (narodziny rodzeństwa, przedszkole, nowa szkoła, trudności w relacjach z rówieśnikami, poczucie odrzucenia, brak akceptacji, nieśmiałość, niska samoocena, problemy szkolne, odmowa chodzenia do szkoły, próby samobójcze.
 • zaburzenia nastroju (depresja, mania, zaburzenia depresyjno-lękowe).
 • uogólnione stany lękowe, lęk separacyjny, napady paniki, fobie m.in. fobie dotyczące zwierząt i owadów, lęków przed lataniem, ciemnością, fobia społeczna, lęk społeczny (lęk i stres w sytuacjach towarzyskich, społecznych).
 • nerwice, tiki, bezsenność, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, (natrętne czynności, czyli myśli), zaburzenia psychosomatyczne (bóle głowy, brzucha, nudności, moczenie, zanieczyszczanie się).
 • zaburzenia odżywiania, psychodietetyczne (niechęć do jedzenia, bulimia, anoreksja, nadwaga, otyłość).
 • uzależnienia i nadużywanie środków odurzających i psychoaktywnych, leków, uzależnienie od komputera, uzależnienie od internetu, uzależnienie od gier komputerowych.
 • interwencja kryzysowa w sytuacjach kryzysu, doświadczenia traumatycznego, urazu psychicznego (wypadek komunikacyjny, śmierć bliskiej osoby, żałoba, PTSD-zespół stresu pourazowego).
 • psychoza ze spektrum schizofrenii, zaburzenia urojeniowe.
 • otępienie m.in. miażdżycowe, choroba Alzheimera. 
 • zaburzenia psychiczne, towarzyszące chorobom neurologicznym.
 • zaburzenia snu.  

 
Therapeutica Sp. z o.o.
ul. Wiśniowa 1a
89-600 Chojnice
tel. (52) 396 73 33
sekretariat@therapeutica.pl

Przychodnia Therapeutica
ul. Bytowska 70
89-600 Chojnice
tel. (52) 396 73 31
rejestracja@therapeutica.pl


 Apteka Słoneczna
ul. Wiśniowa 1b
89-600 Chojnice
tel. (52) 396 73 32
pon - pt: 08:00 - 19:00
sob: 09:00 - 13:00

                       JESTEŚ PRACOWNIKIEM 
                             KLIKNIJ TUTAJ